Home / Genel / Beştepe’deki Liderler Zirvesi ve Topluma Yansımaları…

Beştepe’deki Liderler Zirvesi ve Topluma Yansımaları…

Sn. Cumhurbaşkanı parti liderlerini Beştepe’ye daveti ve liderlerin davete icabet etmesi kamuoyunda olumlu karşılandı.

Bu buluşma çok özlenen bir tablo olup, uzlaşma kültürü noktasında olumlu gelişmelerin bir işareti olarak algılanabilir… Nitekim küçük bir paket bile olsa, partilerin uzlaşarak, Anayasa değişikliğini gerçekleştirebilmesinin söz konusu olduğu görülmektedir.

Evet… “Söz konusu vatan ise gerisi teferruattır.” sözünden hareketle siyasi parti liderlerinin hiç tereddüt etmeden… Sn. Cumhurbaşkanının davetini kabul etmeleri önemlidir, bana göre…

Hele ki…

15 Temmuz’da Türkiye toplumunun birbirine kenetlenip darbe girişimini püskürterek… Göstermiş olduğu bu kahramanlık destanından sonra, artık siyaset kurumunun da bunu görmezden gelmesi mümkün ol(a)mayacaktır.

Geçmişte liderler arasında her ne kadar gerilim yaşanmış, uzlaşma anlayışı hâkim olmamışsa da… Gün uzlaşma, bir olma, birlik olma günüdür.

Bu yeni anlayışın, toplumun her kesimine, TBMM çatısı altında olan olmayan diğer siyasi partilere… Dolayısıyla bütün ülkeye sirayet etmesi faydalı olacaktır.

Bana göre liderler bir Devlet adamlığı mantığı ile hareket ederek, ülkede birlik, beraberlik ve uzlaşı örneğini sergilemişlerdir.

Uzlaşma kültürünün yaygınlaştırılmasıyla;

Kutuplaşmanın önüne geçilecek,

Ötekileştirme önlenecek,

Empati ve hoşgörü egemen olacaktır.

İnanıyorum ki,

Uzlaşma kültürü ile hareket edersek, çözemeyeceğimiz bir sorunumuz kalmayacaktır.

Allah’a emanet olun.

 

Burhan İSEN

21. Dönem Milletvekili

About Burhan İsen

Eczacılık Fakültesi, Hukuk Ön lisans İle İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Mezunu...Halkla İlişkiler Öğrencisi, Siyasetçi, Yazar... Yitemder Başkanı İş Adamı ve 21. Dönem Milletvekili.

Check Also

SİYASETTE FETÖ TEMİZLİĞİNİN YOLU SEÇİMDEN GEÇER…

FETÖ’nün siyasi ve üst düzey bürokrasi ayağına dokunulmuyor polemiği… aslında uzun zamandır çeşitli kesimler tarafından …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.