Home / Genel / BİRLİK VE BERABERLİK RUHU…

BİRLİK VE BERABERLİK RUHU…

15 Temmuz hain darbe girişimiyle birlikte, Türkiye toplumu olarak… İlk defa kenetlenme, bütünleşme ve birlik-beraberlik ruhu yakaladık.

Bu süreçte…

Halk, canı pahasına tankların önüne geçip/yatıp şehit olup; meydanlarda demokrasi nöbetleri tutarak;

Siyasi partiler,  sivil toplum kuruluşları, medya, iş dünyası… kısaca toplumun her kesimi birlik-beraberlik mesajları vererek; ülkenin selâmeti için üzerlerine düşen görevi yapmaktadır.

Toplum olarak bu iklimin kıymetini bilip, iyi değerlendirmemizde yarar görüyorum.

Nitekim İstanbul Yenikapı’da yapılacak demokrasi ve şehitleri anma mitingi… Sn. Cumhurbaşkanı ve Başbakanın davetine siyasi parti liderlerinin icabet etmesi ve Sn. Cumhurbaşkanımızın katılımıyla topluma verilecek birlik, beraberlik mesajları toplumsal barış açısından çok önem arz edecektir.

Bu durumun, ülke siyasetinde de bir milat olmasını temenni ediyorum.

Yakalanan bu ruhu, fırsata çevirip ülkemizin pek çok sorununu çözüme kavuşturma şansını yakalayabiliriz, diye düşünüyorum.

FETÖ hainlerinden temizlenip, ülkemizin normalleşmesiyle birlikte, şu anda çözülmesi elzem olan Kürt Meselesini… Birlik-beraberlik ruhu ile çözüme kavuşturma şansımızın çok yüksek olduğuna inanıyorum.

Zira… Ülkede karışıklığa sebebiyet verebilen olayları ve her türlü provokasyonu oluşturabilen bu örgütün çözüm sürecini bitiren olayları da tasarlamış… ve çözüme engel olmuş olabileceği kanaatini taşıyorum. (Uludere/Roboski, Ceylanpınar ve Rus uçağının düşürülmesi olaylarında olduğu gibi…)

Bence, artık 15 Temmuz 2016 tarihi… Devlet için, Millet için büyük bir ders olmalı ve bu ders hiçbir zaman unutulmamalıdır.

Çünkü… Başka bir Türkiye yok.

Yazımı… Şair Arif Nihat Asya’nın bir dizesiyle bitirmek istiyorum.

“Bizi sen sevgisiz, susuz, havasız;

Ve vatansız bırakma Allah’ım!”

Allah’a emanet olun.

Burhan İSEN

21.Dönem Milletvekili

About Burhan İsen

Eczacılık Fakültesi, Hukuk Ön lisans İle İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Mezunu...Halkla İlişkiler Öğrencisi, Siyasetçi, Yazar... Yitemder Başkanı İş Adamı ve 21. Dönem Milletvekili.

Check Also

SİYASETTE FETÖ TEMİZLİĞİNİN YOLU SEÇİMDEN GEÇER…

FETÖ’nün siyasi ve üst düzey bürokrasi ayağına dokunulmuyor polemiği… aslında uzun zamandır çeşitli kesimler tarafından …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.