Home / Genel / REFERANDUM VE AK PARTİ…

REFERANDUM VE AK PARTİ…

16 Nisan’a sayılı günler kala, Türkiye’nin gündemi referanduma endekslendi. Siyasi partiler halk oylaması için kampanyalarını yavaş yavaş başlatıyorlar.

Genel olarak, siyasi partilerin… Ak Parti’nin toplantılarını mümkün oldukça izlerim.

Dün de Ankara Arena’da Ak Parti’nin Anayasa değişikliğine ilişkin kampanyasının tanıtım toplantısını izledim. Gerçekten, bu toplantıda da her zamanki toplantılarda olduğu gibi büyük bir coşku hâkimdi.

Toplantıda dikkatimi çeken… Ak Parti bayrağı, şarkısı, amblemi pek kullanılmayan şimdiye kadar ki tek toplantı olduğuydu.

Toplantının bu şekilde organize edilmesi, kampanyanın da nasıl geçeceğinin işaretini şimdiden vermekteydi.

Nitekim;

 

Ak Parti Genel Başkanı ve Başbakan Sn. Yıldırım’ın sözleri,

“Ayrıştırmayacağız, ötekileştirmeyeceğiz, gerginliğin dilini kullanmayacağız,

CHP ve HDP’ye, MHP’ye oy veren kardeşlerimizi de muhabbetle kucaklayacağız.

Bize kavga yakışmaz. Her karara saygımız var.” genel olarak seçim dönemlerinde alışık olmadığımız ifadeler içermekteydi.

Gerçi diyeceksiniz bu seçim değil; referandumdur… ama olsun, yine de ben bu üslubun siyasi kültürümüz ve toplumsal barışımız açısından yararlı olacağını düşünüyorum.

Ak Parti’nin… çıkabilecek her sonucu çok iyi hesap ederek, toplumu germeden, çok az bir farkla evet çıksa bile, toplumu ikna etmek için çok iyi çalışacağı…  yapılacak değişikliği iyi anlatıp, toplumsal içselleştirme için çaba harcayacağı görülüyor.

Gönül ister ki;

Her faaliyette, her konuşmada, her toplantıda, her meselede gerginlik dili kullanılmadan, ötekileştirmeden, kutuplaştırmadan, hoşgörü ile empati yaparak, kavga etmeden… kardeşlik hukuku çerçevesinde bütün sorunlarımız çözüme;

Ülkemiz… huzura, barışa ve refaha kavuşsun.

Allah’a emanet olun.

Burhan İSEN

21.Dönem Milletvekili

About Burhan İsen

Eczacılık Fakültesi, Hukuk Ön lisans İle İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Mezunu...Halkla İlişkiler Öğrencisi, Siyasetçi, Yazar... Yitemder Başkanı İş Adamı ve 21. Dönem Milletvekili.

Check Also

SİYASETTE FETÖ TEMİZLİĞİNİN YOLU SEÇİMDEN GEÇER…

FETÖ’nün siyasi ve üst düzey bürokrasi ayağına dokunulmuyor polemiği… aslında uzun zamandır çeşitli kesimler tarafından …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.