Home / Genel / Tek Bir Şartla Kimsenin Elinde Silah Olmayacak

Tek Bir Şartla Kimsenin Elinde Silah Olmayacak

Bölge halkının… Sn. Erdoğan’ın 1 Nisan Diyarbakır konuşmasında, barış demokrasi ve özgürlükler vurgusu, ekonomik adımların atılması… Kürt meselesinde çözüme/barışa kimin yanaşmadığı, bundan sonra ne olacağı, çözüm yolunun bulunması hususunda neler yapılması gerektiği ve Cumhurbaşkanlığı Sisteminin ülkeye/ topluma neler getireceği, daha net bir şekilde anlatılması beklentisi vardı.

Sn. Erdoğan’ın konuşmalarını genellikle izlerim.

Dünkü… Diyarbakır konuşmasını da izledim. Gerçekten de Diyarbakır… Sn. Cumhurbaşkanın konuşma yaptığı alanı hınca hınç doldurmuş… Halkta müthiş bir coşku hâkimdi.

Sn. Cumhurbaşkanı Diyarbakır halkına seslenirken;

“Bu PKK yanlıları iki de bir diyorlar, barış, barış, barış… Lafla barış olur mu? Elinde silah olanlar la barış olur mu? Biz inşa ve ihya ediyoruz. Biz şefkatle, merhametle baktık. Barışın fedaileri biziz, özgürlüklerin fedaileri biziz ve bundan sonra da böyle olacak.”  

“Derdi olan, söyleyecek sözü olan herkesle görüşmeye hazırız.”

“Tek bir şartla”

“Kimsenin elinde silah olmayacak.” dedi; Sn. Erdoğan…

Bu konuşmadan yola çıkarak,…  demek ki silahlar bırakılırsa çözümün yolu da açılmış olur, diye düşünüyorum.

Bana göre… 16 Nisan Referandumundan sonra ülkenin önünde bekleyen… gerek ekonomik meseleler ve gerekse toplumsal meselelerin çözümü daha hızlı olacaktır.

Çünkü;

Çözüme engel olan ve çözümü çözümsüzlükte bulan yapıların etkinlikleri azaldı… Bundan sonrada etkileri kalmış vesayet odakları da teker teker elimine olmak durumunda kalacaklardır.

İnanıyorum ki

Artık… sağduyu hâkim olacak, bütün meselelerimize çözüm yolu bulunup ülkemizin önü açılacaktır.

Allah’a emanet olun.

Burhan İSEN

21.Dönem Milletvekili

About Burhan İsen

Eczacılık Fakültesi, Hukuk Ön lisans İle İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Mezunu...Halkla İlişkiler Öğrencisi, Siyasetçi, Yazar... Yitemder Başkanı İş Adamı ve 21. Dönem Milletvekili.

Check Also

SİYASETTE FETÖ TEMİZLİĞİNİN YOLU SEÇİMDEN GEÇER…

FETÖ’nün siyasi ve üst düzey bürokrasi ayağına dokunulmuyor polemiği… aslında uzun zamandır çeşitli kesimler tarafından …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.