Home / Genel / DIŞ POLİTİKADA NORMALLEŞME…

DIŞ POLİTİKADA NORMALLEŞME…

Sn. Binali Yıldırım’ın Başbakan olmasıyla birlikte, dış politika da değişim sinyalleri verilmişti.

‘’Dostlarımızı artırıp, düşmanlarımızı azaltacağız’’ söylemiyle başlayan süreç… İsrail ile varılan anlaşma ve Rusya ile sıcak temasın ardından olumlu gelişmeler yaşanmaktadır.

Daha önceki yazılarımda da belirttiğim gibi, dış politikayı sadece dış ilişkiler olarak algılamamak lazım, dış politikanın direkt olarak iç politikayı, ekonomiyi ve içerde yaşanan olayları da etkilediği görülmektedir.

Nitekim dış politikada yaşanan bu gelişmelerden sonra, İstanbul Atatürk Havalimanında yaşanan bu lanet olası olayın olması da manidardır.

Yeri gelmişken, yaşanan bu terör olayını şiddetle lanetliyor/kınıyor… Hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum.

Bölgemizde yaşanan normalleşme… Ülkelerarası iş birliğini geliştirecek bir ortam yaratabilir.

Bundan rahatsız olan bazı çevreler… Bu durumun kendi emellerini gerçekleştirmeye engel teşkil ettiğini düşünüyor olabilirler.

Bundan dolayı, ellerinden gelen her türlü karışıklığa sebebiyet verecek olası olayları çıkarma çabası içinde olmaları muhtemeldir.

Ülkelerin, karşılıklı çıkarları doğrultusunda hareket etmeleri… kendi yararlarına olacaktır. Bu çerçevede iş birliği içinde bulunmaları gerekmektedir.

Aksi halde, ülke ile birlikte halkı da her bakımından zarar görebilmekte… şu anda ülkemizde yaşanan Turizm sektöründeki kriz ve terör olayları gibi.

Bu politika değişikliğiyle birlikte;

Ülkemiz ile gerek komşu ülkeler ve gerekse diğer ülkeler arasındaki ilişkilere normalleşmenin sirayet etmesi… (ki olması gerekende budur)

İnanıyorum ki,

Şu anda, yaşanan pek çok ve dış sorunun çözümüne katkısı olacaktır.

Bu vesileyle,

Hepinizin Ramazan Bayramını kutlar… Terörsüz, bombasız, olaysız günler dilerim.

Allah’a emanet olun.

Burhan İSEN

21.Dönem Milletvekili

About Burhan İsen

Eczacılık Fakültesi, Hukuk Ön lisans İle İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Mezunu...Halkla İlişkiler Öğrencisi, Siyasetçi, Yazar... Yitemder Başkanı İş Adamı ve 21. Dönem Milletvekili.

Check Also

SİYASETTE FETÖ TEMİZLİĞİNİN YOLU SEÇİMDEN GEÇER…

FETÖ’nün siyasi ve üst düzey bürokrasi ayağına dokunulmuyor polemiği… aslında uzun zamandır çeşitli kesimler tarafından …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.