Home / Haberler / YAZARIMIZ BURHAN İSEN BATMAN’DA

YAZARIMIZ BURHAN İSEN BATMAN’DA

Kurulduğu günden beri Haberaman ailesinden desteğini esirgemeyen,uzlaştırıcı, nitelikli yazılarıyla Haberaman.com’ a zenginlik katan 21. Dönem Batman Milletvekili, eczacı,  hukuçu İş adamı  aynı zamanda sitemiz haberaman.com’un değerli yazarı Sayın Burhan İsen iki günlük Batman gezisinde haberaman ailesinide  unutmadı . Batman ofisimizi ziyaret ederek bizleri onurlandırdı .

 

H11

Batman’da bir dizi ziyaretlerde bulunan yazarımız Sayın İsen’in Batman’da ne kadar sevilen bir Siyasetçi ve İş adamı olduğunu ziyaretlerine eşlik ederek bizzat müşahede imkanı bulduk. Çocukluğu Batman’da geçen daha sonra üniversite öğrenimi için Diyarbakır ve Ankara’da yaşayan Yazarımız Sayın Burhan İseni Batman’da gezerken gördükleri zaman zaman  duygulandırdı. Anılarını anlattı ve aradan geçen zamanın çok şeyi değiştirdiğini söyledi.

ofis1

Öncelikle Batman’da farklı özel hastanelerde  yatan akrabalarını ziyaret etti. Çok sayıda akrabası ve Batmanlı hemşehrisi de ona eşlik etti. Yoğun bir ilgiyle karşılandı her yerde. Halkın sıcak ilgisi görülmeye değerdi.

Sn. İsen gerçek bir kanaat önderi.. halkı gibi yaşayan, onları aydınlatan , yol gösteren, destek olan memlekete geldiği duyulunca eş , dost, akraba ve hemşehrilerin etrafını sardığı memleketin ahvali hakkında bilgi alınan, dert anlatılan geleneksellikten uzak modern bir ağa ,güçlü ve sevilen bir lider.

H33

Yazarımız sayın İsen’le, Sağlıktan Çözüm Süreci’ne, Uzlaşma Kültüründen yeni anayasa ve Başkanlık sistemine kadar bir çok güncel konuda sohbet etme imkanı bulduk.

İşte Türkiye Gündemi’ne dair sohbetimizden bazı kesitler…

“Sağlık alanında ;elbette şimdiye kadar iş başındaki hükümet 2002’den beri çok iyi işler yaptı. lakin Dünyadaki gelişmelere ve nüfus artışına paralel olarak; Sağlık alanında yeni ve kalıcı projeler üretilmelidir. Mevcut projelere ek olarak, İlaç, Sağlık elemanı, yapılaşma ve acil sağlık hizmetleri alanında teknolojiden daha çok faydalanılmalı ve zamandan azami ölçüde istifade edilmelidir. Zira sağlıkta zaman herşeyden önemli.

H44

 

Yeni anayasa ve Başkanlık sistemine gelince ; Görüldü ki ne kadar aynı gelenekten gelinirse gelinsin, ne kadar uyumlu çalışılmaya çalışılırsa çalışılsın, sistemden kaynaklanan iki başlılık…

Devlet yönetiminde krizlere, tıkanmalara sebebiyet verebilmektedir.

Bu çift başlılık nedeniyle; gerek ülke içinde gerekse uluslararası boyutta da muhataplık noktasında sıkıntılar yaşandığı görülmüştür.

İhtiyaç duyulan ve toplumun büyük bir kesiminin yeni bir anayasa yapılması hususunda mutabık kaldığı bu süreçte…

H55     H66

Oluşan bu fiili durum artık yeni bir anayasayı ve bu anayasa çerçevesinde yeni bir sistemi zorunlu hale getirmiştir.

Bu kriz ve tıkanmaları aşmak;

Gelişmiş, çağdaş ülkelerde olduğu gibi… Demokrasinin tüm kurum ve kurallarına uygun, yerli yerinde yeni bir sistemi içeren, yeni bir anayasa ile mümkündür.

“Uzlaşma Kültürü ve diyalog “ ile ilgili toplumsal sıkıntılar var. Ötekileştirilen  kesimler sosyal problemlere neden olmakta ve Irkçılık yüzünden insanlar birbirine mesafeli durmakta bu da milli birliği, ulusal çıkarları zedelemektedir. Bence bunun tek çözümü anayasada eşit vatandaşlık söylemini  yeniden düzenlemek ve “Ortak Vatan” bilincini eğitim yoluyla çocuklarımıza yeniden etkili şekilde vermektir.”

” Ülkenin huzuru, refahı ve birliği için her zaman hizmete hazır olduğunu , bu topraklarda yaşayan tüm kardeşlerimize de  hem siyasetçi hem sağlıkçı hem de iş adamı olarak hizmete aralıksız devam ettğini belirtirken Ankara’da yaşıyorum ama Batman benim için çok önemli bir yere sahip. İlk göz ağrım doğduğum yer… derken samimiyeti gözlerinden okunuyor.

H22

Haberaman.com ekibi olarak Yazarımız sayın Burhan İsen’le muhteşem bir gün geçirdik. Güzel düşünceleri bizi zenginleştirdi. Ülkemiz ve insanımız adına sevindik.

Haberaman.com
Kaynak : haberaman.com | Yazarımız Burhan İSEN Batman’da.

About Burhan İsen

Eczacılık Fakültesi, Hukuk Ön lisans İle İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Mezunu...Halkla İlişkiler Öğrencisi, Siyasetçi, Yazar... Yitemder Başkanı İş Adamı ve 21. Dönem Milletvekili.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.